شرکت بیمه سامان در اسفندماه سال ۱۳۸۳ به منظور انجام انواع معاملات مربوط به امور بیمه‌های بازرگانی در رشته بیمه‌های اشیاء، مسئولیت و اشخاص با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی منقسم به ۲۰۰ میلیون سهم با ارزش اسمی یک هزار ریالی مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی گرفت و به‌عنوان ششمین عضو گروه مالی سامان در اداره ثبت شرکت‌ها به شماره ۲۴۱۰۵۹ به ثبت رسید.

بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری بانک سامان، شرکت ایران و غرب، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به همراه جمعی از اشخاص حقیقی و حقوقی با سوابق طولانی در صنعت بیمه، صنایع مالی و تولیدی اعضای هیأت مؤسس شرکت بیمه سامان را تشکیل می‌دهند.

ترکیب سهامداران شرکت بیمه سامان با داشتن ۱۵۰۰ سهامدار شامل ۴۲ درصد اشخاص حقوقی و ۵۸ درصد اشخاص حقیقی است.

بنیانگذاران و مدیران این شرکت سالهاست که از دست‌اندرکاران با تجربه صنعت بیمه می‌باشند که با یک چنین متاع ارزشمندی قدم در این راه گذاشته‌اند و امروزه تجربه آنان در سایه بیمه سامان تبلور یافته است.

اعضای هیأت مدیره به‌منظور جلب رضایت مشتریان و ارائه سرویس مطلوب به بیمه‌گذاران در انتخاب مدیران میانی و دیگر پرسنل بیمه سامان اقدام به جذب نیروهایی متخصص و مجرب در امور بیمه‌ای با هدف مشترک ایجاد تحول کیفی در صنعت بیمه نمودند. این نیروها بر این باورند که با استفاده از آخرین دانشها و ابزارهای حرفه‌ای و اعتقاد بر اصل مشتری‌مداری تمامی نیازهای بیمه‌ای مشتریان را شناسایی کرده و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید.

با به‌کارگیری مجموعه عوامل فوق مرحله‌ای جدید در ارائه خدمات به مشتریان را در صنعت بیمه آغاز نموده‌ایم. این تنها یک ادعا نیست بلکه یک تعهد اخلاقی است که با یاری خداوند، حمایت بیمه‌شدگان و تلاش ما، قطعاً تحقق‌پذیر خواهد بود.
شرکت بیمه سامان یکی از شرکت های بیمه خصوصی است که به موجب مجوز شماره ۳۷۱۰۴۳ مورخ ۱۱/۱۲/۱۳۸۳ بیمه مرکزی ایران تاسیس گردیده است.

هدف از تاسیس این شرکت بیش از آنکه معطوف به سودآوری و افزایش درآمد باشد، مبتنی بر شناخت و تعریف بازارهای نوین بیمه و  ارائه ی خدماتی متنوع و متناسب با نیازها و خواسته های بیمه گذاران به منظور جلب اطمینان و اعتماد مشتریان است.که در این راستا تمام توان خود را برای برقراری ارتباطی صمیمانه و پایدار با ارباب رجوع و بیمه گذاران به کار خواهیم بست.

اگر چه شرکت بیمه سامان اخیرا پا به عرصه بیمه گری نهاده است اما ذکر این نکته ضروری است که مجموعه ای از آزموده ترین   و دانش آموخته ترین مدیران و کارشناسان صنعت بیمه در این شرکت گرد هم  آمده اند تا بتوانند هرچه پویا تر به ارائه جدیدترین انواع خدمات بیمه به بیمه گذاران محترم بپردازند.
قطعا برای موسسین ، سهامداران و مدیران بیمه سامان موجب کمال مسرت خواهد بود ، اگر خدمات این شرکت بتواند موجب افزایش سطح آگاهی مردم از خدمات بیمه و بالا رفتن سطح توقعات عمومی از مجموعه صنعت بیمه گردد.

با چنین چشم اندازی و با برخورداری از حمایت شرکت Munich Re  که معتبرترین بیمه گر اتکایی جهان می باشد و با پشتوانه مادی و معنوی سهامداران محترمی از قبیل بانک سامان، شرکت سرمایه گذاری بانک سامان، شرکت ایران و غرب، شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران ، صندوق حمایت بازنشستگی کارکنان فولاد که مجموعا بخش عمده سهام بیمه سامان را به خود اختصاص داده اند ، بدینوسیله آمادگی این شرکت را برای ارائه انواع بیمه نامه ها و قرارداد های بیمه در بخش های اموال ، اشخاص و مسئولیت ، به اطلاع می رساند.

شایان ذکر است که در حال حاضر شرکت ها و موسسات معظمی از قبیل شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت پتروشیمی اراک، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، شرکت توسعه پست های فشار قوی پارسیان، شرکت های برق منطقه ای استان های خوزستان،خراسان شمالی و هرمز گان، شرکت آب منطقه ای استان یزد،  شرکت شیشه همدان، شرکت تصفیه شکر ایران، شرکت فجر آشیان(پیمانکار اصلی نگهداری تعمیرات و سرویس های ادواری هواپیما در فرودگاه مهر آباد) شرکت امانت خاک، شرکت ایران و غرب، شرکت آفومار(نماینده دوربین های عکاسی و فیلم برداری کنن در ایران)  شرکت واگن سازی تهران(سازنده واگن های مترو) و کنسرسیوم صنایع بتون و شرکت سرمایه گذاری صنایع مس از عمده ترین بیمه گذاران این شرکت می باشند.
بیمه سامان
نمایندگی ۶۰۲ اصفهان شفیعیون
۰۳۱۳۶۲۷۶۵۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *