بیمه تکمیلی بازنشستگی سامان با هدف تامین آینده‌ای مرفه‌تر برای بازنشستگان آتی بدون ایجاد بار مالی اضافی برای کارفرمایان و با هدف تامین فرصت‌های مالی بیشتر برای آنان طراحی و تدوین گردیده است.

ویژگی‌های عمده این بیمه‌نامه عبارتند از:
۱- تضمین اندوخته سنوات: پرداخت سنوات هریک از کارکنان در صورت بازنشستگی، بازخریدی و یا قطع رابطه شغلی.
۲- پرداخت اندوخته مازاد: علاوه بر تضمین پرداخت سنوات، حداقل سود پرداختی به اندوخته بیمه‌گذار نیز برای مدت ده سال تضمین می‌گردد.
۳- سود تضمینی: حداقل سود پرداختی برای ده سال در هر یک از سه صندوق کم‌ریسک، ریسک متوسط و پرریسک با نرخ‌های ۱۲، ۱۴ و ۱۵ درصد تضمین می‌گردد.
۴- حق بیمه سالیانه هریک از کارکنان معادل یک ماه آخرین حقوق سالیانه آنان می‌باشد.
۵- سرمایه بیمه عمر: هریک از بیمه‌شدگان از سرمایه فوت معادل ۱۸ برابر آخرین حقوق دریافتی خود برخوردار خواهند بود و به نسبت افزایش حقوق بالا خواهد رفت.
۶- پوشش حادثه: هریک از بیمه‌شدگان می‌توانند در صورت فوت در اثر حادثه تا چهار برابر سرمایه تحت پوشش بیمه عمر و در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه تا ۵۰% سرمایه بیمه عمر تحت پوشش ازکارافتادگی ناشی از حادثه قرار گیرند.
۷- بیماری‌های خاص: بیمه‌شدگان برای معالجه بیماری‌های صعب‌العلاجی چون سرطان، سکته مغزی، جراحی قلب، پیوند اعضا و غیره می‌توانند تا ۳۰% سرمایه بیمه عمر را بابت هزینه‌های پزشکی دریافت نمایند.
۸- دریافت وام: بیمه‌گذار می‌تواند تا ۵۰% از اندوخته هر یک از کارکنان را به عنوان وام دریافت نماید.
۹- معافیت‌های مالیاتی: حق مشارکت پرداختی از سوی بیمه‌گذار (کارفرما) طبق ماده ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم بعنوان هزینه قابل قبول مالیاتی به حساب می‌آید. ضمناً پرداخت سرمایه بیمه نیز بر اساس ماده ۱۳۶ همین قانون مشمول مالیات نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *