بیمه توسعه

بیمه توسعه

رییس کل بیمه مرکزی : اموال باقی مانده بیمه توسعه، برای پرداخت خسارات معوق بیمه گذاران کافی است

اموال باقی مانده بیمه توسعه تکافوی پرداخت خسارات بیمه گذاران این شرکت را می دهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، محمد ابراهیم امین که در نشست خبری به مناسبت ایام دهه مبارک فجر در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی سخن می گفت، در پاسخ به سوالی، با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای شرکت بیمه توسعه اظهار داشت: این شرکت به دلیل سوء مدیریت در جذب تعدادی زیادی نماینده، تقسیط دریافت حق بیمه و عدم کنترل و به کارگیری مدیران فاقد صلاحیت، با مشکلاتی مواجه شد.
وی افزود: به همین سبب بیمه مرکزی در سال گذشته ناچار شد صدور بیمه شخص ثالث و عمر را از سوی این شرکت تعلیق کند و متعاقب آن در آخرین جلسه شورای عالی بیمه، صدور کل بیمه نامه های آن تعلیق شد که البته این به معنای متوقف شدن روند پرداخت خسارت به بیمه گذاران نیست.
رییس کل بیمه مرکزی گفت: این شرکت طی پنج سال معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان از بیمه گذاران دریافت کرده و با احتساب ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت خسارت تاکنون، معادل همین رقم را برای جبران خسارت بیمه گذاران در اختیار دارد.
وی تصریح کرد: با این حساب، اگر بیمه توسعه خسارات باقی مانده مردم را پرداخت کند، مشکل حل می شود ولی به دلیل عدم همکاری مسئولان شرکت، قوه قضاییه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وارد عمل شدند و با تعیین تکلیف دارایی ها و اموال آن شرکت، خسارات باقی مانده مردم از این محل پرداخت خواهد شد.
رییس کل بیمه مرکزی افزود: اگر هم اموال باقی مانده شرکت، تکافوی پرداخت خسارات بیمه گذاران را نکند، یا شرکت بیمه توسعه لغو پروانه شده و تمام تعهدات، دارایی ها، حقوق و پرتفوی بیمه ای آن به بیمه ایران واگذار می شود و از این پس بیمه مذکور متکفل تعهدات آن خواهد بود و یا با تشخیص قوه قضاییه، شرکت، ورشکسته اعلام و کلیه خسارت های جانی و شخصی آن به صندوق “تامین خسارت های بدنی” جهت پرداخت منتقل می شود.
امین یادآور شد: صندوق تامین خسارت های بدنی منابع خود را از پنج درصد حق بیمه های پرداختی مردم تامین می کند و از همین محل، دارایی صندوق تکافوی پرداخت خسارت ها را می کند.

گزارش تکمیلی این نشست متعاقباً در همین سایت منعکس می شود