بیمه‌های اتومبیل در مجموع، هزینه‌هایی را که در اثر وقوع حوادث به مالک خودرو تحمیل می‌شوند، جبران می‌کند. این بیمه‌ها شامل بیمه بدنه، بیمه مسئولیت دارنده وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث و بیمه حوادث سرنشین است.

بیمه بدنه اتومبیل

بیمه سامان با صدور بیمه‌نامه بدنه اتومبیل، خسارت‌های وارد به وسیله نقلیه بیمه‌شده، در حوادث مختلف (از قبیل برخورد جسم دیگر، واژگونی، سقوط، آتش سوزی، انفجار، سرقت، بلایای طبیعی، شکست شیشه، پاشیدن مواد اسیدی، هزینه ایاب و ذهاب) را جبران می‌کند. پس از بازدید وسیله نقلیه و تایید کار‌شناس مبنی بر سالم بودن آن، بیمه سامان تعهد می‌کند چنانچه وسیله نقلیه بیمه شده به علت هر یک از حوادث مشمول بیمه دچار آسیب شود یا ازبین برود، آن را تعمیر کند و یا هزینه جبران خسارت را طبق شرایط بیمه‌نامه بپردازد.

بیمه شخص ثالث

براساس قانون هرکس مسئول جبران خسارت‌های مالی یا بدنی است که از جانب او به اشخاص ثالث وارد شود. شرکت بیمه سامان با صدور بیمه نامه شخص ثالث تعهد می‌کند چنانچه دارنده وسیله نقلیه بیمه شده، به علت وقوع حوادث رانندگی، مسئول جبران خسارت‌های مالی یا بدنی وارده به دیگران شناخته شود، این خسارت‌ها را براساس شرایط بیمه‌نامه تا حد معین در قرارداد بپردازد.

بیمه حوادث سرنشین

در بیمه حوادث سرنشین، در صورتی که راننده وسیله نقلیه بیمه‌شده عامل حادثه شناخته شود و در اثر سانحه رانندگی، وی یا بستگان درجه یک او از قبیل پدر، مادر، همسر، اولاد و… دچار صدمه بدنی شوند یا فوت کنند، شرکت بیمه سامان هزینه‌های معالجه یا غرامت آنان را براساس شرایط و مبالغ تعیین شده در بیمه‌نامه می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *